aliazaribalsi

مبارزه با رژیم کثیف آخوندی تا آخرین قطره خون

چه کسانی در قتل دانشمندان هسته ای نقش دارند

درحالی که حیدر مصلحی اعلام کرده دستگاه اطلاعاتی کشور هنوز درباره دست داشتن سرویس های اطلاعاتی وامنیتی کشورهای دیگر در ماجرای قتل داریوش رضایی نژاد به نتیجه قطعی نرسیده، وزیر دفاع  ضمن اعلام «افزایش اقدامات حفاظتی» برای «تامین امنیت دانشگاهیان» ابراز امیدواری کرده است که «تروریست های موساد و دیگر دستگاه های اطلاعاتی خارجی» مرتبط با این پرونده بزودی شناسایی شوند.

سرتیپ پاسدار احمد وحیدی با بیان اینکه «اقدامات حفاظتي براي تأمين امنيت دانشگاهيان كشور توسعه مي‌يابد» گفته است:»مسئولان امنيتي كشور مطمئنا تلاش‌هاي خود را براي امنيت دانشمندان و دانشگاهيان كشور توسعه خواهند داد و اميدواريم هر چه زودتر تروريست‌هاي وابسته به موساد و يا ديگر دستگاه‌هاي اطلاعاتي خارجي شناسايي و مورد برخورد قرار گيرند.»

وی در عین حال درباره اقداماتی که تاکنون برای حفاظت از دانشمندان ایرانی صورت گرفته است نیزگفته:» دوستان ما در مسئوليت‌هاي حفاظتي به اين موضوع توجه دارند اما حجم بالاي دانشمندان و نخبگان كشورمان به گونه‌اي است كه براي تك‌تك آنان حفاظت فيزيكي خاص شايد نتوان گذاشت، البته دشمن با در بسته مواجه شده و در واقع به سنگ مي‌كوبد كه دانشمندان و دانشجويان كشورمان را از ما مي‌گيرد.»

البته وزیر دفاع و از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران هم مانند مقامات دیگر بر «دانشجو» بودن داریوش رضایی نژاد تاکید و اضافه کرده:» دشمنان تاكنون ترور اساتيد دانشگاه‌هاي كشورمان را دنبال مي‌كردند امام امروز ترورهاي خود را به حوزه دانشجويان كشورمان رسانده‌اند و اين اقدامات نشان مي‌دهد كه آنان با يك ملت مواجهند. طبيعتاً دشمن تلاش دارد در كشور ايجاد رعب و وحشت كند و از دسترسي به پيشرفت‌هاي علمي در ايران اسلامي مانع شود.»

اتهام دست داشتن اسراییل و آمریکا در ترور داریوش رضایی نژاد درشرایطی از سوی مقامات جموری اسلامی مطرح می شود که هفته گذشته ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی دست داشتن در ترور این چهره دانشگاهی ایرانی را تکذیب کرده بود. مقامات اسراییلی اما تاکنون نسبت به این مساله واکنشی نشان نداده اند.

اعلام افزایش اقدامات حفاظتی برای تامین امنیت دانشگاهیان کشور و گرفتن انگشت اتهام به سوی کشورهای غربی و اسراییل در حالی است که ماه گذشته نیز محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران از «راه اندازی موج جدید ترورها توسط دشمنان انقلاب» خبرداده بود.

فرمانده کل سپاه به خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی همچنین گفته بود: «هم اکنون در مقطعی هستیم که احساس می شود دشمنان ما در برنامه هایی که از قبل  تعیین کرده بودند به شکست رسیده اند و در این مقطع طبیعی است که این اقدامات ترور فیزیکی و ناامنی را توسعه دهند.البته اطلاعات و شواهدی هم از این حرکت های اخیرا بدستمان رسیده است که راه آن هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی و همه مسئولان بخش های مختلف است.»

محمدعلی جعفر همچنین در این اظهاراتش با اعلام اینکه «مسئولیت حفاظت از دانشمندان هسته ای کشور از سال 1389 را سپاه بر عهده گرفته است» افزوده بود: «با این حال در این زمینه هوشیاری بیشتر، آماده باش و توجه خاص به موارد مشکوک مورد نظر است.»

به سرنخ رسیدیم

اظهارات  وزیر دفاع در شرایطی بیان می شود که حیدر مصلحی وزیر اطلاعات روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که » پرونده آقاي رضايي نژاد در دست پيگيري است و سرنخ‌هايي نيز به دست آمده است اما هنوز به اينكه سرويس‌هاي اطلاعاتي پشت اين حركت هستند، نرسيده‌ايم.»

وی همچنین با اشاره به ماجرای قتل مجید شهریاری، از دیگر افراد و چهره های دانشگاهی مرتبط با برنامه هسته ای کشور که آذرماه سال 1389 براثر انفجار بمب جاگذاری شده بر خودروی شخصی اش کشته شد نیز گفت: «در اين رابطه خبرهاي خوبي را اعلام خواهيم كرد.»

گفته های متناقض دو وزیر دولت محمود احمدی نژاد درباره عوامل دخیل در کشته شدن داریوش رضایی نژاد در شرایطی است که درباره رشته ، درجه تحصیلی و ارتباط وی با برنامه  هسته ای جمهوری اسلامی نیز گزارش های متضاد و متناقضی منتشر شده است.

داریوش رضایی نژاد عصر روز شنبه 1 مردادماه  مقابل در منزل خود در تهران توسط دو فرد موتور سوار مسلح به ضرب گلوله به قتل رسید و همسرش نیز که گفته می شود از همکاران وی بود مجروح شد.

طی دوسال گذشته چند تن از چهره های دانشگاهی کشور که اخبار متناقضی درباره همکاری آنها با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی منتشر شده  به قتل رسیده اند. از جمله مسعود علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران در 22 دی ماه 1388بر اثر انفجار بمب کشته شد. مجید شهریاری از اساتید دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز در 8 آذر 1389 به صورتی مشابه بر اثر انفجار بمب کشته شد.  فریدون عباسی رییس کنونی سازمان انرژی اتمی کشور نیز همزمان با ترور مجید شهریاری مورد تهاجمی مشابه قرار گرفت که البته تنها به جراحت وی منجر شد. او از اعضای سپاه پاسداران و از اساتید فیزیک دانشگاه امام حسین، وابسته به این نهاد نظامی است.

ماجرای قتل و مرگ  چهره های دانشگاهی کشور که مرتبط با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی بوده اند تنها به همین چند مورد خلاصه نمی شود. پیش از این در بهمن ماه سال 1385 نیز با مدتی تاخیر اعلام شد اردشیر حسین پور، یکی از دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی و از محققان دانشگاه مالک اشتر (وابسته به وزارت دفاع و نیروهای مسلح) نیز بر اثر «گازگرفتگی» در منزل خود در شیراز فوت کرده است.

انتشار مشخصات دانشمندان هسته ای

قتل یا ترور دانشمندان مرتبط با برنامه هسته ای جمهوری اسلامی در شرایطی طی سال گذشته افزایش یافته که ستاد ویژه توسعه فن‌آوری نانو ریاست‌جمهوری، بانک اطلاعاتی 15هزار و 268 دانشمند، پژوهشگر،‌ استاد، دانشجو و مخترع حوزه فن‌آوری نانو،‌ فیزیک هسته‌ای و شیمی کشور را شامل مشخصات و نشانی محل خدمت و سکونت  روی پایگاه اینترنتی این ستاد منتشر کرد که مورد انتقاد شدید رسانه ها قرار گرفت.

این ستاد در مقدمه گزارش بانک اطلاعاتی خود نوشته بود: «بانک اطلاعاتی، افراد فعال، جزئیات فعالیت‌ها و دستاوردهای متخصصان داخلی را در کنار همدیگر جمع آوری می‌کند تا با ارائه مستندات موجود، به نوعی افراد فعال داخلی را معرفی کند. برخی از اطلاعات قابل دریافت درباره افراد موجود در این بانک عبارتند از: نام و نام خانوادگی، پست الکترونیک، زمینه تحقیقاتی، رشته تحصیلی، شغل، محل اشتغال، تصویر چهره، مقالات، پایان نامه‌های دانشجویی، کتب منتشره، نحوه تماس.»

روزنامه تهران امروز با انتقاد از این مساله در 22 آذرماه 1389، یکماه پس از ترور مجید شهریاری و فریدون عباسی دراین باره نوشت: «اکثر قریب به اتفاق افرادی که مشخصات آنها در این بانک اطلاعاتی قابل دسترسی است در بخش‌های مختلف مربوط به فن‌آوری هسته‌ای و نانو کشور مشغول فعالیت هستند و جالب اینکه سمت و محل اشتغال و نشانی و تلفن و ایمیل تمامی آنان در این بانک اطلاعاتی قابل بهره‌برداری برای دشمنان کشور است که از جمله آنان می‌توان به 9 تن از استادان و دانشجویان فیزیک، نانو و شیمی دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد.»

البته پس از افزایش انتقادات از انتشار عمومی این بانک اطلاعاتی، مسئولان این ستاد توسعه فن‌آوری نانو ریاست‌جمهوری متن مشخصات و اسامی دانشمندان همکار در پروژه های هسته ای جمهوری اسلامی را حذف کردند اما همچنان تصاویری از این آمار و اطلاعات در اینترنت موجود است. (تصویر)


Advertisements

اوت 1, 2011 - Posted by | Uncategorized

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: