aliazaribalsi

مبارزه با رژیم کثیف آخوندی تا آخرین قطره خون

چند خبر کوتاه از ایران

پگاه آهنگرانی آزاد شد

پگاه آهنگرانی بازیگر سینمای ایران ساعتی پیش با سپردن وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

فرهنگسرای پویا

حکم اعدام در ملاء عام برای قاتل پل مدیریت

دادگاه کیفری استان تهران، قاتل حادثه پل مدیریت را به اعدام در ملاء عام محکوم کرد.

 به گزارش واحد مرکزی خبر، قاضی عزیزمحمدی رییس شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران با اشاره به این که جلسه محاکمه عامل قتل دختر دانشجویی در منطقه پل مدیریت، امروز تشکیل شد گفت: در این جلسه برای قاتل این پرونده حکم اعدام صادر شد و هیات قضایی به اتفاق آن را تایید کرد.

بازداشت و انتقال یکی از زندانیان سیاسی دهۀ 60 به بند 350 زندان اوین

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» محمد سعامی یکی از دستگیر شدگان اعتراضات گسترده مردم ایران در سال 1388 مجددا دستگیر و به بند 350 زندان اوین منتقل گردید.

زندانی سیاسی محمد سعامی 58 ساله و متاهل می باشد. او از زندانیان سیاسی دهۀ 60 است که در جریان اعتراضات گسترده مردم ایران در سال 1388 دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شد و برای مدت طولانی در بازداشت مامورین وزارت اطلاعات قرار داشت. آقای سعامی در طی مدت بازداشت در بند 209 تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.

آقای سعامی وقتی که در اثر شکنجه های بازجویان وزارت اطلاعات وضعیت جسمی اش به وخامت گرایید با سپردن وثیقه سنگین از زندان آزاد شد.ولی با پرونده سازی بازجویان وزارت اطلاعات علیه وی، او را به دادگاه انقلاب احضار کردند و در دادگاه فرمایشی ولی فقیه به 3 سال زندان محکوم شد. او هفتۀ گذشته دستکیر و به بند 350 زندان اوین منتقل گردید.

دو تن از عوامل اصلي سايت آينده بازداشت شدند

رجانیوز  (از مخالفان سرسخت سایت آینده) : دو تن از عوامل اصلي سايت آينده عصر امروز (چهارشنبه) بازداشت شدند.

به گزارش رجانيوز، بازداشت اين دو نفر به‌دليل عملكرد اين سايت و مطالب مندرج در آن بوده است.

يكي از اين افراد، پيش از اين نيز در اسفند ماه 88 بازداشت و پس از حدود يك ماه با قرار وثيقه آزاد شد اما از حكم نهايي دادگاه وي خبري منتشر نشد.

اين سايت در ماجراي مربوط به ابقاي وزير اطلاعات نيز علي‌رغم نهي صريح رهبر انقلاب مبني بر پرهيز از القاي حاكميت دوگانه، به‌گونه‌اي عمل كرد كه اين ذهنيت كاملاً‌ تقويت مي‌شد.

180 مصلی جدید در حال ساخت است!

مهر  : رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه در ۷۰۰ شهر کشور برگزار می‌شود اما دو سوم این شهرها مکان مناسبی برای اقامه نماز جمعه ندارند.

سید رضا تقوی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مهدیشهر گفت: اکثر نمازجمعه های این شهرها در مساجد کوچک، سالن های ورزشی، بوستان ها و … اقامه می شود.

وی با بیان اینکه نمازگزاران با مشکلات فراوانی در زمستان و تابستان در شهرهای فاقد مصلی روبرو هستند، گفت: در شهرهای مختلف کشور به شدت نیازمند چنین مکان هایی هستیم.

سید رضا تقوی با اشاره به اجرای نهضت مصلی سازی در کشور گفت: هم اکنون در ۱۷۰ تا ۱۸۰ شهر کشور مصلی در حال ساخت است.

به گفته وی در ۵۰ شهر نیز برای امامان جمعه خانه و ستاد نیز احداث شده است که جنبه خانه سازمانی دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه سال قبل ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مصلی اختصاص یافت گفت: امسال نیز در همین حدود اعتبار پیش بینی شده است.

وی نماز جمعه را زیر نظر رهبری دانست و گفت: نمازهای جمعه زیرمجموعه رهبری است و امکانات دولتی نداشته و ندارند.

وی اضافه کرد: در دولت های نهم و دهم یک سری امکاناتی برای نیازهای اندک اختصاص یافت و حرکتی به مصلی سازی در کشور داده شده است.

شمقدری: زندان‌های ايران مانند هتل است

ایلنا : معاون‌سينمايی گفت: زندان‌های ايران مانند هتل است. او حضور سجادپور در اوين را در راستای پيگيری‌های وی برای آزادی آهنگرانی و وفامهر عنوان كرد و گفت: بايد شرايطی را فراهم كنيم تا برای هنرمندان از قوانين ساده‌تر استفاده شود.

معاون سینمایی وزارت ارشاد با یادآوری این نکته که؛ آقای سجادپور قطعاً برای پیگیری امور هنرمندان به اوین سر زده است، اظهار امیدواری کرد که جامعه‌ی روزنامه‌نگاری نیز سری به اوین بزنند.

شمقدری گفت: امیدوارم دوستان روزنامه‌نگار به اوین سر بزنند و ببینند که اوین درست مانند هتل است (عکس سمت چپ آفای علی سخیز زا قبل و بعد از رفتن به هتل اوین نشان میدهد!) و وضعیت خوبی دارد. ما در معاونت سینمایی پیگیر این هستیم که شرایطی را برای بازدید خبرنگاران از زندان اوین فراهم کنیم. تا پس از بازدید آنها اطمینان پیدا کنند که وضعیت بازداشتی‌ها خوب است. باید باور کرد که وضعیت زندانیان خوب است و زندان‌های ایران مثل هتل است.

نشست در کنگره آمریکا درباره ایران و سوریه

 دو تن از معاونان وزیر امور خارجه آمریکا هم اکنون در جلسه علنی یکی از کمیته های مجلس نمایندگان ایالات متحده شرکت کرده اند تا به سوالات اعضای آن درباره اوضاع ایران و سوریه پاسخ دهند.

جفری فلتمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورنزدیک و مایکل پوسنر، معاون وزیر امور خارجه در امور دموکراسی، حقوق بشر و کارگران، در یکی از کمیته های زیرمجموعه کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان حضور پیدا کرده اند.

وضع اردوگاه اشرف سازمان مجاهدین خلق در عراق و سیاست آمریکا در قبال حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از موضوع هایی بوده که تا کنون درباره آن صحبت شده است.

ماکیل پوسنر حکومت سوریه را دشمن استراتژیک آمریکا خواند اما از بیان این موضع که اسد باید برود خودداری کرد. چند عضو کنگره که در کمیته مذکور عضو هستند به شدت از این که دولت باراک اوباما به طور صریح خواهان کناره گیری رئیس جمهوری سوریه نشده است انتقاد کردند.

جفری فلتمن نیز هشدار داد که اوضاع اردوگاه اشرف تا پایان سال میلادی جاری می تواند وخیم تر شود و گفت که آمریکا در تلاش است برای خروج ساکنان این اردوگاه راهی پیدا کند.

چند نماینده از این که سازمان مجاهدین خلق در فهرست گروه های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا قرار دارند به شدت انتقاد کردند اما جفری فلتمن گفت که این امر بر امکان پذیرفته شدن ساکنان اردوگاه به کشورهای دیگر اثر نمی گذارد.

گری اکرمن، از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان، از جفری فلتمن جدی بودن آمریکا در قبال سوریه را زیر سوال برد و گفت که چرا دولت باراک اوباما تمام دارایی های سوریه را مسدود نمی کند یا روابط تجاری با این کشور را قطع نمی کند.

آمریکا تاکنون، رئیس جمهوری سوریه و شماری از اعضای ارشد دولت وی را به اتهام سرکوب معترضان تحریم کرده است.

آقای فلتمن گفت که حکومت سوریه آینده ای ندارد و برای بشار اسد دوستی باقی نمانده است، به غیر از ایران، حزب الله لبنان و میشل عون، سیاستمدار لبنانی مسیحی.

اما دانا روهراباچرا، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان، در مورد سوریه گفت: «ما فقط تماشا می کنیم و حرف می زنیم.»

او همچنین هشدار داد که اگر کشتار دیگری در اردوگاه اشرف توسط دولت عراق انجام شود دولت آمریکا مسوول آن خواهد بود زیرا به گفته وی، وزارت امور خارجه آمریکا می تواند نام این گروه را از فهرست تروریستی خود بیرون بیاورد.

Advertisements

ژوئیه 28, 2011 - Posted by | Uncategorized

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: